Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia Galerii Andrychów – wspólnej inwestycji Acteeum Group i Equilis Europe. To największy park handlowy jaki zostanie oddany do użytku w tym roku w Polsce. Uroczysta inauguracja kompleksu o powierzchni blisko 24 tys. mkw. odbędzie się 25 listopada. Oprócz specjalnych ofert przygotowanych przez sklepy, które zostaną otwarte tego dnia, na pierwszych klientów czeka wiele atrakcji, w tym konkurs paragonowy z nagrodami oraz animacje dla najmłodszych gości.

 

Galeria Andrychów powstała na 10-hektarowym terenie u zbiegu ulic Krakowskiej, Białej Drogi i Przemysłowej. To druga, po Galerii Chełm, wspólna inwestycja zrealizowana w Polsce przez firmy Equilis i Acteeum. Jeszcze przed zakończeniem budowy, potencjał Galerii Andrychów został doceniony przez jury prestiżowego konkursu EuropaProperty CEE Retail Awards, w którym obiekt zdobył nagrodę w kategorii „Future Project”.

„Galeria Andrychów powstała w czasie, w którym branża nieruchomości handlowych musiała stawić czoła wielu nowym wyzwaniom. W tym wymagającym okresie w jakość naszego projektu uwierzyło ponad 30 marek, które wkrótce będą na wyciągnięcie ręki dla 200 tys. mieszkańców miasta i regionu, w zasięgu półgodzinnej przejażdżki samochodem” – mówi Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail w Equilis Europe.

Uroczyste przecięcie wstęgi w Galerii Andrychów zaplanowano na 25 listopada (czwartek) o tuż przed godz. 9 rano z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, inwestorów, generalnego wykonawcy, zarządcy oraz najemców obiektu. Chwilę później sklepy otworzą swoje drzwi dla wszystkich klientów.

„Oddajemy Galerię Andrychów do użytku w całości wynajętą. W dniu otwarcia będzie działać większość lokali handlowych, a w kolejnych tygodniach otwarte zostaną pozostałe. Z pewnością będzie to doskonałe miejsce na przedświąteczne zakupy z najbogatszą ofertą handlową w regionie” – dodaje Tomasz Szewczyk, partner zarządzający Acteeum Group.

„Budowa tej wyjątkowej inwestycji przebiegała w trudnym okresie pandemii i towarzyszących turbulencji rynkowych. Było to możliwe dzięki współpracy wszystkich naszych partnerów, za co bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że Galeria Andrychów przyniesie satysfakcję zarówno inwestorom, jak i mieszkańcom regionu” – mówi Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu KARMAR S.A. – firmy, która jest generalnym wykonawcą Galerii Andrychów.

Klienci, którzy odwiedzą Galerię Andrychów w pierwszych dniach działalności, będą mogli wziąć udział w konkursie – po okazaniu paragonu za zakupy będzie można wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe.

„Witamy się z Andrychowem także specjalnymi ofertami przygotowanymi przez poszczególne sklepy. Nasi najmłodsi klienci będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach, malowaniu buziek, posmakować waty cukrowej, a także spotkać wesołego Rysia Andrysia – maskotkę Galerii Andrychów. Wszystkich odwiedzających zapraszamy do skorzystania z wygodnego parkingu” ­– mówi Joanna Żurawik, która będzie zarządzać Galerią Andrychów z ramienia firmy zarządczej MVGM.

Andrychowski park handlowy na łącznej powierzchni blisko 24 tys. mkw. do wynajęcia mieści 31 sklepów, w tym: Smyk, House, Cropp, Rossmann, CCC, Pepco, Deichmann, KIK, salon jubilerski, Vision Express, Diverse, 50 Style, Sinsay, 4F, Dealz, Interoptyk, Tedi, Media Expert, KS SPORT (sklepy zaznaczone pogrubioną czcionką zostaną otwarte 25 listopada), Greenpoint, HEBE, kantor, Lidl, Martes Sport, Komfort, Q&Q, TXM, Orange, Jysk, Leroy Merlin oraz Empik.

 

* * *

 

 

Informacja o Equilis

Equilis został założony przez Carla Mestdagh’a w 2006 roku jako firma deweloperska na belgijskim rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma realizuje różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacje, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 314 651 mkw. oraz 1 542 lokale mieszkalne, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 137 144 mkw. powierzchni na wynajem i 3 344 mieszkania. Equilis realizuje wszystkie aspekty i zadania procesu inwestycyjnego, dywersyfikując swoje działania i poszerzając portfolio projektów na rynku europejskim. Aktualnie posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce oraz Niemczech.

Więcej informacji o firmie i projektach Equilis na stronie www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów. Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe. Realizacje Acteeum w ostatnich latach to ok. 270,000 mkw. GLA obiektów komercyjnych, obejmujących ponad 800 sklepów i lokali handlowych, a także ponad 700 mieszkań w projektach o łącznej powierzchni ponad 70,000 mkw. PUM. Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

 

Informacja o KARMAR S.A.

Założony w 1991 roku w Warszawie KARMAR S.A. od ponad dekady działa w ramach międzynarodowej grupy Bouygues Construction, z powodzeniem realizując obiekty kubaturowe, infrastrukturalne oraz przemysłowe, na terenie całej Polski. Jako członek Bouygues Entreprises France – Europe, działając w europejskich strukturach międzynarodowej Grupy, KARMAR dysponuje specjalistyczną wiedzą i dostępem do najnowszych rozwiązań technologicznych, współtworząc międzynarodowe doświadczenia Grupy realizującej projekty na całym świecie. Dzięki szerokiemu know-how stale podnosimy jakość oferowanych przez nas usług, kierowanych do klientów z sektorów publicznego i prywatnego, a także dostarczamy globalne usługi najwyższej jakości, w lokalnej cenie. Będąc firmą z polskimi korzeniami, bazujemy na współpracy z lokalnymi dostawcami i podwykonawcami. Dzięki firmie Linkcity Poland S.A. rozwijamy naszą działalności na rynku Property Development, gdzie realizujemy projekty zarówno publiczne, jak i komercyjne. W szczególny sposób dbamy, by relacje z naszymi partnerami były oparte na wzajemnym zaufaniu i szacunku.

 

Informacja o MVGM

MVGM – lider w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi w Europie. Firma, obecna w 10 europejskich krajach i zatrudniająca ponad 1,600 ekspertów, oferuje swoim klientom kompleksowe usługi zarządzania nieruchomościami, łącząc międzynarodowe doświadczenie z doskonałą znajomością specyfiki lokalnego rynku. MVGM świadczy swoje usługi zarówno dla funduszy inwestycyjnych, banków, deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, firm ubezpieczeniowych, jak i lokalnych właścicieli nieruchomości.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.mvgm.com